УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Діяльність » протидія корупції » Що треба знати про конфлікт інтересів? НАЗК опублікувало нові методичні рекомендації

Що треба знати про конфлікт інтересів? НАЗК опублікувало нові методичні рекомендації

Просто про конфлікт інтересів: НАЗК опублікувало нові методичні рекомендації:

Конфлікт інтересів — в основі більшості корупційних правопорушень. Адже корупціонер завжди діє у своїх інтересах або в інтересах близьких осіб всупереч службовим інтересам.

Частина правопорушень, які стосуються конфлікту інтересів, можуть виникати, коли особа не обізнана, як запобігати таким ситуаціям та їх вирішувати.

Саме тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розробило оновлені методичні рекомендації «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Рекомендаціями можна користуватися у двох форматах:

розділ бази знань НАЗК, у якому можна легко знайти відповідь на необхідне питання;
брошура, яку можна зберегти на телефон або комп’ютер, а також роздрукувати.
«Запобігання конфлікту інтересів — один із найважливіших заходів, визначених Конвенцією ООН проти корупції. Тож розроблення таких рекомендацій — важливий крок для виконання Україною Конвенції. Це фактично перший друкований україномовний матеріал, де про розповсюджені ситуації, пов’язані із конфліктом інтересів, розповідається простою та зрозумілою мовою», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Методичні рекомендації враховують досвід НАЗК щодо найбільш актуальних проблем застосування антикорупційного законодавства, які виникають у публічних службовців. Вони описують типові ситуації, про які до НАЗК надходить найбільше питань, а пояснюють аспекти, які неоднозначно врегульовані законодавством.

НАЗК дякує Антикорупційній ініціативі ЄС в Україні (EUACI), проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та адвокату Ігорю Степанову, окремі пропозиції яких було враховано в публікації.

 

Розміщуємо форми повідомлень та звернень до НАЗК у вигляді додатків  ↓

Файли для завантажування

Додаток 4 (pdf, 1.33 Мб)
Додаток 3 (pdf, 851.9 Кб)
Додаток 2 (pdf, 616.5 Кб)
Додаток 1 (pdf, 327.3 Кб)