УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Діяльність » оголошення » Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, об’єкт - будівництво дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський в обхід м. Валки

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, об’єкт - будівництво дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський в обхід м. Валки

ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Планована діяльність, її характеристика.
Будівництво автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський (на м. Ростов-на-Дону) в обхід м. Валки, Харківська область.

Технічна альтернатива 1.
Будівництво автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський (на м. Ростов-на-Дону) в обхід м. Валки, з розробкою варіантів конструкцій дорожнього одягу, транспортних розв’язок, штучних споруд, з подальшим погодженням на засіданні Технічної ради Укравтодору.

Технічна альтернатива 2.
Реконструкція інснуючої автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський (на м. Ростов-на-Дону), що проходить через центр міста Валки.

Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.
Поза межами м. Валки (в обхід м. Валки з півдня), Богодухівський район, Харківська область.
Основні передумови необхідності виносу траси дороги за межі м. Валки – це висока існуюча інтенсивність руху та інтенсивність руху транзитного транспорту, який зливається з місцевими транспортними потоками, особливо легковим транспортом, збільшує інтенсивність руху на вулицях населеного пункту, що приводить до несприятливих умов проїзду автомобільного транспорту: низького рівня безпеки та зручності руху, погіршує стан дорожнього одягу, враховуючи ще й наявність великої кількості великогабаритних транспортних засобів, все це приводить до зниження безпечної середньої швидкості руху транспортного потоку до 32 – 38 км/год., а  також до збільшення шумового навантаження вулиць м. Валки.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.
В межах м. Валки, Богодухівський район, Харківська область.
Необхідність зносу значної кількості житлових будинків та перевлаштуванні всіх комунальних інженерних мереж, що потрапляють у зону будівельних робіт (водопровід, каналізація, газопроводи, кабелі зв’язку та інше).

Соціально-економічний вплив планованої діяльності
Будівництво ділянки автомобільної дороги в обхід м. Валки покращить транспортно-експлуатаційні показники, підвищить безпеку руху, знизить собівартість автоперевезень, а також покращить екологічну обстановку у центрі м. Валки за рахунок зниження рівня шуму та загазованості. Крім того відпаде необхідність у масовому зносу житлових будинків та перевлаштуванні значної кількості комунікацій, які проходять у центральній частині міста.
Будівництво позитивно вплине на:
- поліпшення транспортної інфраструктури України;
- збільшення пропускної здатності для забезпечення місцевих і транзитних пасажиро- та вантажоперевезень;
- удосконалення мережі місцевих транспортних зв’язків;
- підвищення рівнів екологічної безпеки шляхом забезпечення експлуатаційних якостей об’єкту сучасного рівня та оптимальної швидкості дорожнього руху;
- підвищення безпеки дорожнього руху;
- зменшення забруднення довкілля в м.Валки.

Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)
Початок ділянки об’їзної автомобільної дороги м. Валки прийнято на км 420+050 автомобільної дороги Київ – Харків ‒ Довжанський (на м. Ростов-на-Дону). Кінець ділянки об’їзної автомобільної дороги м. Валки прийнято на км 432+088 автомобільної дороги Київ – Харків ‒ Довжанський (на м. Ростов-на-Дону). Загальна довжина об’їзної автомобільної дороги складає 12,038 км. Інтенсивність руху на ділянці об’їзної автомобільної дороги м. Валки за результатами техніко-економічних вишукувань на 2021 р. складає 7400 ‒ 7510 авт./добу. Розрахункова перспективна інтенсивність руху автомобільного транспорту на 20 рік (2041 р.) у транспортних одиницях складе 16460 ‒ 16660 авт./добу.
Об’їзна автомобільна дорога м. Валки буде відповідати наступним технічним нормативам:
- категорія дороги – Iб;
- розрахункова швидкість – 110 км/год.;
- кількість смуг руху – 4;
- ширина смуги руху – 3,75 м;
- ширина розділювальної смуги 3,00 м (разом з укріпленою смугою шириною 0,50 м);
- ширина узбіччя – 3,75 м (в т. ч. зупиночна смуга разом з укріпленою смугою шириною 3,00 м);

Більше детальна інформація у документі знизу

Файли для завантажування