Служба автомобільних доріг
у Харківській області

» Прес-центр » новини » 29 вересня, відбулося урочисте відкриття повністю відремонтованої дороги Р-46 Харків-Охтирка за участю Президента України Петра Порошенка

29 вересня, відбулося урочисте відкриття повністю відремонтованої дороги Р-46 Харків-Охтирка за участю Президента України Петра Порошенка

У рамках робочої поїздки до Харківської області 29 вересня Президент Петро Порошенко ознайомився із результатами ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків – Охтирка.

«Сьогодні, насправді, це величезне свято, тому що вперше з 80-хроків почали якісний, серйозний ремонт. Дорога Харків-Охтирка,103 кілометри…Яка вона є зараз можете подивитися. Я по ній проїхав сам», - сказав Петро Порошенко під час спілкування з мешканцями Харківської та Сумської областей, які з’єднує дорога.

Глава держави підкреслив, що для нього надзвичайно важлива позиція, що в Україні вперше за багато років, нарешті, почалася окрема програма будівництва доріг. Зауважив, що пріоритет у будівництві цієї дороги визначили голови обласних державних адміністрацій Харківщини Юлія Світлична та Сумщини Микола Клочко.

«Дорога – це не просто можливість поїхати. Дорога – це є розвиток всієї території, яка є навколо. Будівництво заправок, які фінансують громади, які розташовані вздовж дороги, бо акциз, частина коштів від продажу пального, йде до місцевих бюджетів»,  - зауважив Глава держави.

Він також зазначив, що кошти на будівництво та реконструкцію доріг спрямовуються не лише за рахунок дорожнього фонду, і не лише за рахунок президентського експерименту. Кошти на дороги йдуть від децентралізації, коли мобілізуються місцеві бюджети і приймається рішення місцевою владою спрямувати їх на дорогу. «Отже, це є продукт спільних зусиль – центральної, місцевої влади, Президента, Парламенту і Уряду. І тільки коли країна об'єднана, тільки коли зусилля робляться разом, є такий результат», - підкреслив Президент. Він додав: «Коли є чвари, як було до цього багато-багато років – нічого не будується. Все руйнується. Замість доріг є напрямки».

Петро Порошенко особливо наголосив, що будівництво відбувалося за прозорими тендерами і за дорученням Президента постійно здійснювався контроль якості виконання робіт. Він також наголосив на важливості забезпечення якісного і ефективного використання бюджетних грошей. «Маємо забезпечити, щоб жодна копійка не була вкрадена або віддана на «відкати». Система державних закупівель через систему ProZorro має гарантувати прозорість і має демонструвати, які кроки були зроблені для боротьби з корупцією. Щоб у нас за рахунок коштів платників податків не живилися злочинці», - підкреслив він.

Начальник Служби автомобільних доріг Харківської області Євген Зражевець зазначив, що відремонтована дорога розрахована на рух до 30 тисяч автомобілів на добу.

«Дорога проходить через 11 населених пунктів і завдяки їй на цій частині території Харківської області може активно розвиватися, в тому числі, підприємницька діяльність. Якщо у звичайні дні інтенсивність руху досягає 20 тисяч автомобілів на добу, то під час збирання врожаю інтенсивність досягає 30 тисяч автомобілів на добу», - підкреслив начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області.

Директор компанії "Автомагістраль-Південь" Микола Тимофєєв зазначив, що капітальний ремонт дороги Р-46 став можливим завдяки президентській ініціативі. Адже це ключова транспортна артерія для Харківської та Сумської областей з дуже потужним, інтенсивним рухом.

"Ніколи в Україні за рекордні стислі терміни не відбудовували магістраль такої довжини - понад 100 км за чотири місяці. Відновлено 800 тис. квадратних метрів дороги. Понад 500 співробітників компанії працювали у дві зміни. Залучено понад 300 одиниць сучасної техніки. Укладено 200 тис. тонн щебеневих сумішей, 220 тис. тонн асфальтобетону", - розповів Микола Тимофєєв.

Він зазначив, що для реалізації проекту компанія створила потужну виробничу базу: у квітні 2018 року у місті Дергачі Харківської області відкрився асфальтобетонний завод потужністю 3500 тонн на добу. Це найпотужніший завод в Україні, укомплектований найсучаснішим обладнанням.

Нагадаємо, що ремонт цієї дороги розпочався у 2016 році. Тоді привели до ладу 16 км дорожнього покриття. У 2017 році зробили ще 18 км дороги. У 2018 році роботи проводилися за кошти державного бюджету за окремою бюджетною Програмою  - 3111150 “Покращення стану автомобільної дороги Харків — Охтирка”. У рамках реалізації відповідної бюджетної програми провели ремонт автомобільної дороги Р-46 Харків - Охтирка на всій протяжності, що становить майже 104 км. У Харківській області — 81,7 км (в тому числі 1 міст), у Сумській області — протяжністю 21,9 км (в тому числі 2 мости).

У результаті, протягом цього року тут повністю відновили покриття, уклавши два нові шари асфальту та відновивши основу в тих місцях, де вона була пошкоджена. На дорозі також зробили нові автобусні заїзди, встановили павільйони на зупинках та бар’єрне огородження, нанесли нову розмітку.

Керівник "Укравтодору" Славомір Новак на початку ремонтних робіт на дорозі Р-46, казав: «У межах реалізації Програми 2018-2022 робимо ще більше якісних і безпечних доріг в Україні. Планується, що вона буде відремонтована до кінця вересня цього року. Нова дорога створить комфортні та безпечні умови проїзду для жителів області, сприятиме розвитку економічних зв’язків, дозволить збільшити інтенсивність руху».
Обіцяли - зробили!

Більше фото з відкриття повністю відремонтованої дороги Р-46 Харків-Охтирка, а також фото ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків - Охтирка 

 

Прес-служба САД у Харківській області