УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » В Укравтодорі відбулась стратегічна зустріч присвячена дорогам України

В Укравтодорі відбулась стратегічна зустріч присвячена дорогам України

11 лютого 2020 року в Укравтодорі відбулась стратегічна зустріч присвячена дорогам України. Її мета — узгодження єдиної лінії взаємодії між державними органами, бізнесом і громадськістю у напрямку розбудови дорожньої інфраструктури в Україні.

Серед учасників зустрічі — Президент України Володимир Зеленський , Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України, Міністр фінансів України Оксана Маркарова, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, Перший заступник керівника офісу Президента України Сергій Трофімов та Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Також, у заході взяли участь керівники Служб автомобільних доріг по областях.
Від Харківської Служби - Андрій Алексєєв.

Ключові тези:

▪ умовою єдності всередині країни, і, як наслідок, вагомим безпековим фактором, є розвинута система якісних доріг. Саме її стан між областями, містами та селами визначає внутрішній ринок, культурні та соціальні зв’язки.

«З 1 березня 2020 року ми розпочинаємо потужний проєкт Велике будівництво. Ми хочемо з’єднати якісним сполученням усі куточки нашої країни: Схід, Захід, Північ, Південь» — Президент України Володимир Зеленський. Глава держави підкреслив, що оновлення дорожньої інфраструктури — важлива складова цього проєкту: «Дуже хочеться, щоб ми могли подорожувати українськими дорогами комфортно та безпечно. Нам потрібно зруйнувати міф про те, що Україна і хороші дороги — це несумісні речі».

▪ у 2020 році дорожнє будівництво стає державним пріоритетом. Тому фінансування робіт здійснюється з різних джерел: Дорожнього фонду, коштів під державні гарантії і МФО, а також грошей, які Україна отримала від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу.

«Ми маємо чітке розуміння того, що фінансування доріжніх робіт є саме інвестиційним проєктом, який відкриває нові можливості — як для міжнародних інвесторів і підрядників, так і для звичайних українців. Адже хороші дороги — це впевнене майбутнє, внесок у розвиток регіонів і фундамент для комфортного життя в нашій державі» — Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

▪амбітна мета цього року — це оновлення більше 4000 км доріг державного значення. Рекордний масштаб будівництва акумулює навколо себе інтереси усіх гілок влади. За три місяці стартує будівництво на понад 60 % запланованих маршрутів, а з травня по листопад нас чекає дійсно історична інтенсивність дорожніх робіт.

«Сьогодні у нас всіх є історичний шанс докорінно змінити ситуацію у дорожній галузі та нарешті виправдати очікування людей від держави. Адже якісні, безпечні дороги — це те, що є важливим для кожного жителя України. Ми усвідомлюємо відповідальність і викладаємося на повну. На старті логіка наших дій доволі проста: підтвердження фінансування, оголошення тендерів, авансові платежі підрядникам — і початок робіт. Зараз ми усуваємо зайвий бюрократизми у ціноутворенні, долучаємо до роботи міжнародних експертів з оцінки якості та узгоджуємо політики з Антимонопольним комітетом. Ми не маємо права втратити цей рік через певні процедурні нюанси» — Голова Укравтодору Олександр Кубраков.