УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Хід ремонтних робіт на одному з об’єктів Великого будівництва - дороги М-03 (ділянка Харківської кільцевої) перевірили керівник Служби разом з головою ХОДА

Хід ремонтних робіт на одному з об’єктів Великого будівництва - дороги М-03 (ділянка Харківської кільцевої) перевірили керівник Служби разом з головою ХОДА

Начальник Служби Андрій Алексєєв: "Проєкт «Велике будівництво» — масштабна розбудова якісної інфраструктури України. Одним із пріоритетних напрямків для нашої області на цей рік є дорога М-03 Київ-Харків-Довжанський, яка у переліку найдовших доріг в Україні перебуває на першому місці. Загальна протяжність дороги становить 937,3 км".

Сьогодні хід ремонтних робіт на дорозі М-03 (ділянка Харківської кільцевої) перевірили керівник Служби Андрій Алексєєв разом з головою ХОДА Айною Тимчук.

Протяжність дороги М-03 по Харківській області – 273,284 км, у тому  числі транспортні розв’язки протяжністю 20,808 км. Протяжність під’їздів до М-03 з боку м. Київ та Довжанський разом складає – 13,93 км.

 

По нашій області дорога бере початок з боку Полтави, проходить через ділянку Харківської об’їзної дороги та йде у напрямку на Донецьк.

Дорога М-03 (Полтавський напрямок): ділянка дороги у 25 км (від кордону з Полтавською областю і майже до м. Валки) км 395+064 – км 420+050 знаходиться у реконструкції. Роботи виконує турецька компанія Onur Taahhut, завершити планують у кінці цього року.

В 2021 році розпочнемо капітальний ремонт існуючої 1 категорії протяжністю 8,8 км (від с. Новий Коротич до з’єднання з об’їзною дорогою навколо м. Харків) та 11,56 км (від с. Шаровка до с. Манченки). Крім цього буде розпочато будівництво розв’язки на км 462  (примикання автомобільних доріг М-29 Харків-Красноград-Перещепине до М-03 М-03 Київ — Харків — Довжанський).

Далі по дорозі М-03 в амбітних планах будівництво обходу м. Валки, реконструкція і капітальний ремонт дороги від м. Валки до с. Новий Коротич - планується 1 категорія. Це проєкт не одного року, який буде залежати від наявного фінансування.

Дорога М-03 (44 км Харківської об’їзної): цього року розпочато масштабний ремонт на 58 км (ділянка М-03 та під’їзду до Міжнародного аеропорту "Харків") об’їзної дороги навколо Харкова за маршрутом: Пісочин-П'ятихатки-Рогань-Безлюдівка.
Наразі виконуються роботи з асфальтування, фрезерування, роботи по додатковим смугам руху та розчистки узбіччя від чагарників.

"На 58 км повністю оновлять покриття, для забезпечення безпечного та комфортного проїзду на деяких перехрестях та смугах на підйом буде влаштовано додаткові перехідно-швидкісні смуги, влаштують нові автобусні зупинки, виконають роботи для подальшого водовідведення з проїзної частини, відновлять бар’єрне огородження, відновлять та укріплять узбіччя, встановлять нові автомобільні знаки і нанесуть дорожню розмітку" - прокоментував начальник Служби Андрій Алексєєв.

Андрій Алексєєв: "Запланована вартість виконання робіт 1,8 млрд.грн. Реалізація контракту розрахована на 2 роки, але ми будемо намагатися завершити роботи раніше".

Також цього року розпочали ремонт штучних споруд (мостів та шляхопроводів), якими проходить Харківська кільцева дорога.

Дорога М-03 (Донецький напрямок): в 2020 із застосуванням перевантажувача асфальтобетонної суміші оновили 95 км верхнього шару покриття. На 2021 рік по цьому напрямку залишилась ділянка на в`їзді до м. Харків та ділянка в м. Чугуїв. Наразі підрядники влаштовують шар основи покриття з ЩПС на відігнаних лівоповоротних з'їздах. Паралельно з цим ведуться роботи з демонтажу бортового каменю та влаштування лотків для водовідведення, земляні роботи, роботи зі встановлення бар’єрної огорожі.

Також по дорозі М-03 км 553+506 тривають роботи з капітального ремонту штучної споруди. Новий шляхопровід будується паралельно існуючому нині мосту, яким зараз здійснюється рух транспорту. Після закінчення будівництва існуючий міст буде закрито. Роботи планується завершити в кінці 2021 року.