Служба автомобільних доріг
у Харківській області

» Прес-центр » новини » Коливання температур посилює прогресуючу ямковість

Коливання температур посилює прогресуючу ямковість

Коливання температур прискорює появу новоутворених руйнувань та деформацій дорожнього покриття. Саме такою була цьогорічна зима, яка відзначилася опадами з різкими перепадами температур від плюсової до мінусової температури та надмірною вологістю. Такі погодні умови вкрай руйнівні для асфальтобетонного покриття.  Про це свідчать результати моніторингу стану автомобільних доріг загального користування, що проводились фахівцями Служби.

Зазначимо, що впродовж зими на території Харківської області спостерігається поєднання різних форм атмосферних опадів (туману, дощу, снігу), – коливання температур посилює прогресуючу ямковість і уникнути цього неможливо. Тобто, узимку дорожнє покриття найбільше страждає від впливу погоди і особливо це помітно після відлиги.  

Служба автомобільних доріг у Харківській області намагається максимально оперативно реагувати на випадки утворення ямковості на дорогах.  Тому, за сприятливих погодних умов, на замовлення Служби, підрядним підприємством ДП «Харківський облавтодор» постійно проводится аварійний ямковий ремонт. За мінусової температури технологія не дозволяє здійснювати ремонт гарячим асфальтобетоном, тому застосовується холодний та литий асфальтобетон.

Просимо водіїв транспортних засобів ставитися до цієї ситуації з розумінням, так як дорожники на протязі усієї зими намагаються ліквідовувати  наслідки погодних умов і максимально використовують сприятливі погодні умови для ліквідації аварійної ямковості дорожнього покриття.  

 

Прес-служба САД у Харківській області.