УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » На дорозі I категорії М-03 км 516 - км 538 влаштовано 13 км верхнього шару покриття по правому проїзду від Харкова в бік м. Чугуїв

На дорозі I категорії М-03 км 516 - км 538 влаштовано 13 км верхнього шару покриття по правому проїзду від Харкова в бік м. Чугуїв

В поточному році комплекс відновлювальних робіт вже виконано на ділянках км 538 – км 564 та км 587 – км 630 загальною протяжністю 65 кілометрів.

Наразі ремонтні роботи сконцентровано між Харковим та містом Чугуїв на ділянці км 516 - км 538, де вже по правому проїзду на 13 км влаштовано верхній шар покриття.
Паралельно з цим виконуються роботи з фрезерування зношеного дорожнього покриття та влаштовуємо вирівнюючий шар із дрібнозернистого асфальтобетону.

Де і які ведуться роботи зараз?
На дорозі I категорії М-03 Київ – Харків – Довжанський біля с. Кам'яна яруга км 531 - км 533 виконуються роботи з влаштування вирівнюючого шару з дрібнозернистої асфальтобетонної суміші.
Крім цього, розпочато роботи з фрезерування старого дорожнього покриття в зворотньому напрямку дорожнього руху км 518 - км 519.

Окрім відновлення дорожнього покриття на всій протяжності ремонту дороги М-03 проводиться укріплення узбіч асфальтогранулятом, облаштування з’їздів та примикань, встановлення металевого бар’єрного огородження.

Незабаром заплановано розпочати роботи з нанесення дорожньої розмітки холодним пластиком та встановлення нових дорожніх знаків.

До проведення ремонтних робіт залучено близько 150 працівників,  100 одиниць дорожньо-будівельної техніки.

Нагадуємо, що в цьому році від окружної навколо м. Харків до кордону з Донецькою областю при умові додаткового фінансування буде відновлено 85 км.

Довідково: цей автошлях проходить через п’ять областей, збігається з найдовшим європейським коридором Е-40 та забезпечує транспортне сполучення центральної та східної частини України. З початком бойових дій на територіях Донеччини та Луганщини М-03 також отримала назву «дорога життя».
Траса також є дорожнім «довгобудом» – ремонтувати її почали ще 2011 року в рамках підготовки до UEFA Euro 2012, після чого роботи було призупинено. Масштабні ремонтні роботи поновилися тільки у 2018 році. Відтоді траса М-03 стала одним із ключових проєктів «Автомагістралі-Південь» у Харківській області, адже загальна протяжність ділянки ремонту дороги становить 130 км.

Відповідно до проєктної документації, відновлення дороги відбувається шляхом фрезерування зношеного покриття та влаштування двох шарів асфальтобетонного покриття- вирівнюючого з дрібнозернистого асфальтобетону товщиною 8 см та верхнього зі щебенево-мастикового асфальтобетону товщиною 5 см. У 2018-2019 роках фінансування не дозволило повністю завершити запланований обсяг ремонту. Більшість ділянок було виконано у вирівнюючому шарі, а верхній шар був укладений частково. З початку будівельного сезону-2020 роботи з повного відновлення незавершених ділянок траси М-03 продовжились.

Підрядна організація: ТОВ «Автомагістраль-Південь»

 


Прес-служба САД у Харківській області