Служба автомобільних доріг
у Харківській області

» Прес-центр » новини » Начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Зражевець Є.М. взяв участь у засіданні загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування

Начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Зражевець Є.М. взяв участь у засіданні загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування

У ході засідання загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, що проходило 14 лютого у Будинку рад, зі своею промовою виступив начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Зражевець Євген Маркович.

У своїй промові начальник Служби, розповів про заходи з покращення доріг місцевого значення та можливості  цільового дорожнього фонду Харківської області. Наголосив на запобіганні перевантаження великовагового транспорту з метою збереження існуючої мережі доріг та відремонтованих ділянок, а також, першочерговість виконання робіт на території відповідних районів у 2018 році.

Мережа автомобільних доріг загального користування Харківської області становить 9627,2 км, з них 2298,3 км - дороги державного значення, 7328,9 км - дороги місцевого значення. За протяжністю доріг область посідає перше місце в Україні. Але їх стан дотепер повсюдно потребував капітального відновлення - зазначив начальник Служби.

Та завдяки змінам у законодавстві, які дозволили направляти на автомобільні дороги кошти від перевиконання плану митних платежів, збільшено потенціал дорожньої галузі. Окрім того, з цього року починає працювати принцип цільового збору та цільового спрямування коштів на ремонт доріг: «У 2018 році держава направить на будівництво, ремонт і експлуатаційні утримання автодоріг 50% від зібраних коштів, в 2019 – 75%, а в 2020 – 100% коштів отримає дорожня галузь», - розповів Євген Зражевець.

Євген Зражевець нагадав, що у 2018 році наш регіон отримає 656,2 млн грн на утримання та ремонт доріг місцевого значення. 20% цих коштів підуть на комунальні дороги. Для порівняння, у минулому році на місцеві дороги було спрямовано 157,6 млн грн.

Нагадуємо, що з 01 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України  (у регіоні – Служба автомобільних доріг у Харківській області) у сферу управління обласної державної адміністрації (на баланс Департаменту капітального будівництва). Такі зміни відбулися в рамках децентралізації та згідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

На балансі Служби автомобільних доріг у Харківській області залишились лише автошляхи державного значення, загальною протяжністю – 2298,3 км., в т.ч. І категорія – 180,6 км: 571,9 км – міжнародні, в т.ч. І категорія – 180,6 км; 108,1 – національні; 639,1 км – регіональні; 979,2 км – територіальні.