УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Підготовка до осінньо-зимового періоду 2021-2022: провели нараду з питань взаємодії органів управління під час ускладнення погодних умов

Підготовка до осінньо-зимового періоду 2021-2022: провели нараду з питань взаємодії органів управління під час ускладнення погодних умов

Наприкінці минулого тижня відбулась нарада з питань взаємодії органів управління під час ускладнення погодних умов і забезпечення безперебійного руху автотранспорту та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах Харківської області в осінньо-зимовий період 2021-2022 року.

Засідання пройшло за участю представників Служби автомобільних доріг у Харківській області, ДП «Харківський облавтодор», ТОВ «Автомагістраль-Південь», Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, Головного управління Національної поліції в Харківській області, ДП «Дороги Харківщини», Головного управління ДСНС України у Харківській області, Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту інфраструктури Харківської міської ради.

Обговорили питання підготовки дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років, врегулювання проблемних питань, які виникали під час попереднього осінньо-зимового періоду, питання організації роботи Штабу з ліквідації наслідків НС, а також основні питання міжвідомчої взаємодії, які потребують врахування в роботі Штабу.

Для підготовки дорожнього господарства до належного зимового утримання доріг особливу уваги приділяємо ремонту і відновленню наявної снігоприбиральної техніки та механізмів, заготівлі в необхідній кількості протиожеледних та паливо-мастильних матеріалів, холодних сумішей і пасивних засобів снігоборотьби.
•    Для безперебійної роботи дорожнього комплексу в зимовий період при плані 329 од. техніки та механізмів підготовлено 303 од. або 92 % від плану.
•    При плані 61,2 тис. т фрикційних матеріалів заготовлено – 58,3 тис. т або 95 % від плану.
•    При плані 20,9 тис. т технічної солі заготовлено – 9,3 тис. т або 45 % від плану.
•    Підготовлені всі 58 од. пунктів обігріву.

8 жовтня відпрацювали алгоритм дій органів управління під час екстремальних погодних умов відповідно до вимог Порядку взаємодії між підрозділами присутніх структур. Відпрацювали взаємодію під час виконання спільних заходів із протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період. Вирішили створити спільний чат для оперативного реагування на ускладнення погодних умов.

Незважаючи на те що в наказі Державного агентства автомобільних доріг України № Н-170/09-01 від 20.04.2021 визначено до 01.11.2021 підрядними підприємствами заготовити не менше 60% фрикційних матеріалів від розрахункової потреби на весь зимовий період 2021-2022 років, прагнемо до зазначеного терміну:
- Максимально підготувати всі необхідні матеріали (заготівлі технічної солі та фрикційних матеріалів, снігоприбиральної техніки та механізмів) для зимового утримання автомобільних доріг загального користування державного значення і виконати заготівлю матеріалів щонайменше 75%.
- На 100 % привести у готовність техніку, яку необхідно задіяти до зимового утримання доріг з обладнанням їх GPS – трекерами з подальшою ув’язкою програмного забезпечення трекінг-контролю з диспетчерською службою.
- Забезпечити постійний контроль за технічним станом метестанцій, камер фото/відеоспостереження та ліній зовнішнього електроосвітлення.
- Додатково провести відповідні навчання із затвердженням алгоритму дій підрядних підприємств в період імовірного погіршення погодних умов та відпрацювати алгоритм чергування підрядних підприємств задіяних до зимового утримання автомобільних доріг в період негоди.
- До початку зимового періоду додатково встановити 5 камер відеоспостереження та 5 метеостанцій на автомобільних дорогах загального користування державного значення.

Нагадаємо, що минулого року у Службі було впроваджено новий аналітично-моніторинговий центр та створено диспетчерську службу. В диспетчерській службі встановлено 4 монітори за допомогою яких, ми відслідковуємо погодні умови, контролюємо ситуацію на державних дорогах та своєчасно передбачаємо можливість виникнення надзвичайних ситуацій. Крім цього кімната облаштована сервером, який накопичує вхідну інформацію.
Для чіткого розуміння погодних умов у різних кліматичних зонах області встановено метеодатчики, які аналізуючи температуру, вологість повітря, наявність опадів, швидкість вітру надають змогу спрогнозувати стан покриття на автомобільних дорогах Харківщини. На  дорогах державного значення у Харківській області встановлено 20 нових камер відеоспостереження. Режим он-лайн дозволяє своєчасно прийняти рішення щодо необхідності обробки протиожеледними матеріалами чи розчистки державних доріг області. Також, проводиться моніторинг техніки, яка за допомогою GPS трекерів відображається на карті.