УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Після різких перепадів температур та надмірною вологістю у січні 2021 року, дорожники приступили до ліквідації аварійної ямковості

Після різких перепадів температур та надмірною вологістю у січні 2021 року, дорожники приступили до ліквідації аварійної ямковості

Цьогорічна зима відзначається особливими опадами (дощами при мінусовій температурі) з різкими перепадами температур від плюсової до мінусової температури та надмірною вологістю. Такі погодні умови вкрай руйнівні для асфальтобетонного покриття.  Про це свідчать результати моніторингу стану автомобільних доріг загального користування, що проводились нашими фахівцями.

Підрядні організації Служби отримали розпорядження щодо ліквідування ямковості, яка утворилася на дорогах державного значення.

Найбільше потерпала від негоди та постійного транзитного великовагового транспорту – об’їзна дорога навколо м. Харків. На деяких ділянках дороги утворилася значна ямковість, адже капітальний ремонт цієї дороги не проводився більше 10 років і міжремонтний термін вичерпано на 100%.

У цьому році розпочинаємо масштабний ремонт нашої об’їзної дороги на ділянці від з’єднання дороги з М-03 (Полтавський напрямок) та Р-46 (Сумський напрямок) до з’єднання з дорогою Р-78 (напрямок на Балаклію). Тендери вже проведено, договори підписано. З настанням стійких сприятливих погодних умов буде розпочато підготовчі роботи - фрезерування дорожнього покриття.

Проте, наразі, буде проведено вимушений аварійний ямковий ремонт литим та холодним асфальтобетоном для надання безпечного проїзду на об’їзній дорозі навколо Харкова (першочергові ділянки: в районі Коротича, Флоринки та Роганского житлового масиву).

Намагаємося максимально оперативно реагувати на випадки утворення аварійної ямковості на дорогах. За мінусової температури технологія не дозволяє здійснювати ремонт гарячим асфальтобетоном, тому застосовується холодний та литий асфальтобетон. Сьогодні працює 2 бригади. З настанням більш сприятливих погодних умов буде задіяно більше бригад.

Нагадуємо, що узимку дорожнє покриття найбільше страждає від впливу погоди. Лише за останні тижні мороз змінювався плюсовою температурою кілька разів. Нерідко спостерігається і значна різниця між температурою повітря удень та вночі. При таких різких перепадах знижується жорсткість дорожнього покриття і виникає ямковість.

Просимо водіїв транспортних засобів ставитися до цієї ситуації з розумінням, так як дорожники на протязі усієї зими намагаються ліквідовувати  наслідки погодних умов і максимально використовують сприятливі погодні умови для ліквідації аварійної ямковості дорожнього покриття.  

 

Прес-служба САД у Харківській області