УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Про ліквідацію аварійної ямковості та скільки заготовлено протиожеледних матеріалів і техніки у зимовий період, - розповів на брифінгу 11 січня начальник Служби Андрій Алексєєв

Про ліквідацію аварійної ямковості та скільки заготовлено протиожеледних матеріалів і техніки у зимовий період, - розповів на брифінгу 11 січня начальник Служби Андрій Алексєєв

На зимовий період 2021-2022 років Служба автомобільних доріг у Харківській області заготувала 230 т спеціальної асфальтобетонної суміші, яка дозволяє працювати за несприятливих погодних умов. Про це на брифінгу 11 січня повідомив начальник САД у Харківській області Андрій Алексєєв. За його словами, на сьогодні з загального обсягу холодної асфальтобетонної суміші використано приблизно 40 т. Переважно цей спосіб використовують на старих напрямках, які ще очікують капітального ремонту і де через часте коливання температури повітря з -t°С  на +t°С  з’являється ямковість.

«У Харківській області в минулому році було зафіксовано аж 48 переходів через 0°С. Для покриття доріг це має надзвичайно руйнівний характер і несе з собою дуже велику загрозу», – пояснив Андрій Алексєєв.  

Він також повідомив, що наразі на державних дорогах області вже ліквідовано 1295 кв. м ямковості, лише за минулу неділю – 172 кв м.

Зокрема, минулими вихідними співробітники САД екстрено виїжджали на ліквідацію аварійності покриття дороги біля Коротича. «Інформацію, що там є декілька аварійних ям, ми отримали з Telegram-каналів. При обстеженні вранці ці ями були, але вони не складали загрози для водіїв. У процесі руху великовагових транспортних засобів і у зв'язку з тим, що покриття старе, вони стали аварійними буквально ввечері. Нами були здійснені заходи, щоб прибрати аварійність. Уже 8 січня ця ямковість була ліквідована за допомогою холодного асфальтобетону. На наступний день цю аварійність було знято», – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області. Він додав, що співробітники САД патрулюють ділянки доріг, щоб вчасно виявляти і ліквідувати ямковість, щоб вона не стала аварійною.

До виконання ремонтно-будівельних робіт дорожники повернуться після настання сприятливих погодних умов.

Що стосується зимового утримання, на цей період заготовлено весь необхідний запас паливно-мастильних матеріалів, чистої солі, відсіво-соляної та піщано-соляної сумішей.

«Відсіво-соляна суміш використовується в особливих випадках: для забезпечення додаткового щеплення коліс із покриттям, коли є значний сніговий або льодовий покрив. Взагалі заготовано 61 тис. т фрикційних матеріалів, чистої технічної солі підготовлено 18 230 кг. Ми ці матеріали підготували напередодні осінньо-зимового періоду. За весь зимовий період, який у нас проходить, використано піщано-соляної суміші 24 400 т, чистої технічної солі – 2 619 т», – зауважив Андрій Алексєєв.

Також він розповів, як Служба працювала на небезпечних ділянках 9 січня під час крижаного дощу.  «Наша техніка, яка була в черговому режимі і вже перебувала прямо на дорозі, відразу почала превентивну обробку небезпечних ділянок. Зазвичай, якщо опади неінтенсивні, водії можуть і не помітити, що утворюється крига на дорозі, оскільки покриття обробляється сіллю і піском. Саме це не дає утворюватися кризі, адже вона тане. Але того дня дощ був дуже інтенсивним, тому всі проблеми ліквідували протягом 3-4 годин. Більш ніж година пішла на прибирання льодової кірки, яка виникла на ділянці між Харковом і Чугуєвом», – прокоментував Андрій Алєксєєв.

Начальник САД додав, що диспетчерська служба обладнана 25 точками з метеостанціями – так відслідковують погоду, яка заходить в область.  «Ми моніторимо прогноз погоди. Перед тим, як будуть заходити опади у вигляді дощу, і є ймовірність утворення ожеледиці, відразу проводимо превентивну обробку покриття. Деякі станції обладнані спеціальними лазерними периметрами, де ми можемо міряти не тільки температуру повітря, а й температуру покриття самої автомобільної дороги», - розповів Андрій Алєксєєв.

Крім того, Андрій Алексєєв закликав водіїв у разі ускладнення руху невідкладно звертатися до диспетчерської Служби автомобільних доріг у Харківській області за номером: (057)336-83-44, 341-31-55 (цілодобово).