УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Цього року будемо перевіряти підрядників ще й у власній мобільній лабораторії

Цього року будемо перевіряти підрядників ще й у власній мобільній лабораторії

Одним із пріоритетних завдань Служби автомобільних доріг у Харківській області є контроль та перевірка належної якості дорожніх робіт під час будівництва, реконструкції, капітального, поточного ремонтів та експлуатаційного утримання.

Нарешті постійний контроль якості матеріалів здійснюється ще й власною мобільною лабораторією, яка розпочала своє функціонування при Службі автомобільних доріг.

Начальник лабораторії Олег Бовсуновський розповів, що цього року на всіх етапах дорожніх робіт лабораторія здійснюватиме відбір матеріалів: асфальтобетону, бетону, мінеральних матеріалів, ґрунту, бітуму та інших будівельних матеріалів, для подальших випробувань у лабораторних умовах. На основі результатів досліджень Служба автодоріг прийматиме рішення: чи якісно підрядник виконав роботи і чи оплачуватимуться вони замовником. В разі виявлення недоліків – підрядник за власний кошт змушений буде їх усунути.

На сьогоднішній день, лабораторія Служби оснащена більшістю необхідного обладнання для ефективного та професійного контролю за якістю будівельних матеріалів, які застосовуються для розбудови дорожньої галузі в Харківській області.

«Усе обладнання лабораторії вже має свідоцтва (сертифікати) про калібрування та атестати перевірки (верифікації). Минулого тижня отримали свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005. Це означає, що ми маємо право проводити випробування згідно сфери об’єктів вимірювання та процесів системи вимірювань, на які поширюється свідоцтво» повідомив Олег Бовсуновський. До речі, до цього він працював у турецькій консалтинговій інжиніринговій компанії «TEMELSU» з міжнародним досвідом. Так що, лабораторія Служби у надійних руках.

Нагадаємо, восени 2020 року було придбано лабораторний модуль який складається з 2-х приміщень: 15,9 м2 (для випробувань ДБМ) та 3,9 м2 (для обробки результатів випробувань). А також лабораторне устаткування для випробувань асфальтобетонних сумішей та бетону, кам’яних матеріалів (щебінь, пісок з відсіву дроблення, мінеральний порошок, ЩПС, шлак), в’яжучих матеріалів (бітум нафтовий дорожній, бітумна емульсія), ґрунту, протиожеледного матеріалу (МПФ, МПК, сіль), органо-мінеральні суміші тощо. Лабораторія обладнана системою вентиляції і кондиціонування. Крім того, наприкінці 2020 року придбано нову, другу модульну споруду.

Все обладнання нове, більшість представлене італійським виробником “Matest”. Також в лабораторії є устаткування, яке представлене такими виробниками, як: “Utest” – Туреччина, “Ohaus” – Америка, “TermoLab” та “Labexpert” – Україна.  Наявні засоби вимірювальної техніки та випробувального обладнання задовольняють діючим нормативним вимогам України.

Модульні споруди встановлені на території філії “Пісочинське ДЕП”. До лабораторії підведено електроенергію, водопостачання, проведена каналізація.

Транспортне забезпечення діяльності лабораторії буде виконувати спеціальний автомобіль обладнаний відсіком для розташування установки для відбору кернів та для перевезення відібраних зразків матеріалів до лабораторії. На даному автомобілі змонтовано одноканальний лазерний профілометр для визначення нерівностей дорожньої поверхні.

 Нижче на фото відбір матеріалів для дослідження на відповідність

 

Прес-служба САД у Харківській області.