УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Прес-центр » новини » Як оцінити ефективність програми «Велике будівництво»? До 30-ї річниці Незалежності України начальник Служби поспілкувався з представниками ЗМІ стосовно виконання ремонтних робіт

Як оцінити ефективність програми «Велике будівництво»? До 30-ї річниці Незалежності України начальник Служби поспілкувався з представниками ЗМІ стосовно виконання ремонтних робіт

До 30-ї річниці Незалежності України начальник Служби поспілкувався з представниками ЗМІ стосовно виконання ремонтних робіт на державних дорогах Харківщини.

ЯК ОЦІНИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОГРАМИ ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО?
Андрій Алексєєв: "А давайте без сухих цифр. Уявімо що програму  "Велике будівництво" згорнули і ми в один день перестанемо бачити ту картину до якої всі звикли, що де би ми не поїхали щось будується та ремонтується. Ось просто уявіть і Ви зрозумієте наскільки важлива ця програма".

Які об’єкти встигли відремонтувати до Дня Незалежності України?
Ми наразі будемо вводити в експлуатацію 4 об’єкти: це 2 мостові споруди і дві ділянки автомобільних доріг. До Дня міста нам хотілося в першу чергу відкрити рух на Пісочинському шляхопроводі, це дуже соціально важливе питання. Міст через р. Сіверський Донець, який розташований на автомобільній дорозі Н-26 на виїзді з м. Чугуїв у напрямку с. Малинівка презентували  18 серпня. Із доріг, це Р-78 Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка 14,2 км та Т-21-22 Ізюм – Барвінкове 2,5 км із запланованих 25 кілометрів.
Також, на завершальному етапі знаходяться 2 моста: на дорозі М-20 Харків – Щербаківка (Бєлгородська розв‘язка) та міст розташований на М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта (біля м. Перещепине).

"Програма Президента передбачає ремонт всіх державних доріг та споруд до кінця каденції президенства Володимира Зеленського. В цьому напрямку значно треба збільшити наші темпи. Нещодавно проводили порівняння  з аналогічними періодами минулого року, за результатами збільшили наші темпи з ремонту мостів та шляхопроводів в 11 разів. Щодо ремонтних робіт на автомобільних дорогах, то навіть в минулому році результат перевищив останні 3 роки декілька разів, а в цьому році ми дали приріст на 34%", - зазначив начальник Служби автодоріг.

Які основні об’єкти цього року?
Якщо проїхатися по державним дорогам на території Харківщини, Ви побачите що майже в кожному куточку області, в кожному районі проводяться роботи.
Основний об’єкт цього року де ми працюємо – дорога М-03 Київ – Харків – Довжанський. У переліку найдовших доріг в Україні перебуває на першому місці. По нашій області дорога бере початок з боку Полтави, проходить через велику ділянку Харківської об’їзної дороги за маршрутом Пісочин – П'ятихатки – Рогань та йде у напрямку на Донецьк. Дорога знаходиться в роботі, Донецький напрямок цього року завершимо.

Окрім цього, значно випереджаємо графік по об’їзній дорозі навколо нашого міста. Вже завершили асфальтні роботи по основному проїзду на дорозі М-03-03 Під’їзд до Міжнародного аеропорту "Харків" – 13,7 км. Наразі проводяться роботи з влаштування пересічень та примикань, влаштовують водовідні лотки, укріплюють узбіччя. Що стосується ділянки М-03, то з верхнім шаром вже 26,6 км і на цьому не зупиняємося. Загалом по об’їзній, із запланованої ділянки в 58 км, яка розрахована на 2 роки з верхнім шаром вже 40,3 км.   

Працюємо на територіальних дорогах: Т-21-13 Золочів – Максимівка, Т-21-22 Ізюм — Барвінкове, Т-21-12 Пересічне – Березівське – /М-03/ з під'їздом до санаторію "Березівські мінеральні води", Р-11 Полтава – Красноград.

Після закінчення курортного сезону, щоб не створювати великих заторів ми почнемо працювати по напрямку на Вовчанськ, продовжимо роботи на дорозі Т-21-11 Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук. Наразі, проводимо торги в поточному сегменті. Намагаємося задіяти всі виробничі потужності які є на території нашої області.

Окрім доріг, в 2021 році в роботі задіяно 24 штучних споруди. Це такі мости і шляхопроводи на яких  виконуються проєктні роботи, будівельно-ремонтні роботи та об’єкти, які наразі проходять тендерні процедури. Із них цього року ввести в експлуатацію прагнемо 8 штучних споруд - 428 п.м.