УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Про Службу » Про нас

Про нас

Служба автомобільних доріг у Харківській  області - державна організація, що належить до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України.

Служба утворена відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 420 «Про структуру управління дорожнім комплексом», від 28 грудня 2001 р. № 1809 «Деякі питання Державної служби автомобільних доріг», від 6 серпня 2003 р. № 1221 «Деякі питання управління дорожнім комплексом», розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1221-р «Питання управління Державною службою автомобільних доріг об'єктами державної власності».

У своїй діяльності Служба керується Конституцією, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, іншими нормативно-правовими актами, наказами та дорученнями Уповноваженого органу управління, цим Положенням, а також будівельними нормами, правилами, стандартами, іншими нормативними документами у сфері дорожнього господарства.

САД у Харківській області відповідає за стан автомобільних доріг загального користування державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні) у Харківській області, протяжність яких становить 2337,1 км.

САД у Харківській області відповідає не за всі автомобільні дороги Харківщини. За стан доріг місцевого значення (обласні, районні) протяжністю 7290,1 км відповідає державне підприємство «Дороги Харківщини». За вулиці та дороги комунальної власності відповідають органи місцевого самоврядування.

Мета діяльності Служби
Метою діяльності Служби є забезпечення функціонування автомобільних доріг загального користування державного значення у Харківській області, їх нового будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання в інтересах держави і користувачів автомобільних доріг.

Основний предмет діяльності Служби
Основним предметом діяльності Служби є виконання функцій замовника робіт з нового будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання, управління автомобільними дорогами та іншим державним майном, та одержувача бюджетних коштів.

Мережа державних доріг
На балансі Служби автомобільних доріг у Харківській області знаходяться автошляхи державного значення, загальною протяжністю – 2337,1 км., в т.ч:
611,4 км – міжнародні;
108,1 км – національні;
639,4 км – регіональні;
978,2 км – територіальні.

На автомобільних дорогах загального користування державного значення знаходиться  242 мостів протяжністю 1316,3 пог. м.

Служба автомобільних доріг області є єдиним замовником  по виконанню дорожніх робіт на дорогах загального користування державного значення в Харківській області.

Мережа автомобільних доріг загального користування Харківської області
До 01.01.2018 року на балансі Служби автомобільних доріг у Харківській області знаходилися дороги державного та місцевого значення загальною протяжністю – 9 627,2 км.

З 01 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України  (у регіоні – Служба автомобільних доріг у Харківській області) у сферу управління обласної державної адміністрації (на баланс Департаменту капітального будівництва). Згідно з розпорядженням облдержадміністрації №211 від 28 березня 2018 було створено державне підприємство «Дороги Харківщини». Підприємство виступає замовником робіт і балансоутримувачем доріг місцевого значення. Метою діяльності Підприємства є забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Харківській області, а також вдосконалення дорожнього господарства Харківської області, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів.

Мережа автомобільних доріг місцевого значення складає – 7328,9 км із них: обласні –1275,9 км, районні – 6053,0 км. Такі зміни відбулися в рамках децентралізації та згідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

1 березня 2019 всі дороги місцевого значення в Харківській області, були передані на баланс державного підприємства «Дороги Харківщини».

В результаті реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування відбулася децентралізація повноважень органів державної влади, введений принципово новий підхід до фінансування дорожніх робіт, відбулося стрімке зростання фінансових ресурсів, що спрямовуються на розбудову дорожньої галузі.

Відтепер формування переліку першочергових об'єктів проводиться спільно з районними адміністраціями, окремими територіальними громадами, міськими, селищними та сільськими радами. Також враховуються звернення депутатського корпусу обласної ради і місцевих жителів.

Головна підрядна організація ДП „Харківський  облавтодор” та 25 його філії, які включають 19 райавтодорів та 6 ДЕПІВ. 

Автомобільні дороги загального користування державного значення, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у  Харківській області, мають особливе значення в розвитку економіки регіону. Від них залежить не тільки ефективність роботи промисловості, сільськогосподарського виробництва, а й забезпечення належного життєвого рівня населення області.

Сьогодні дорожня галузь є одним з найважливіших ланцюгів народногосподарського комплексу області, України в цілому, її життєдіяльною системою, від стану якої значною мірою залежить і стан економіки.