УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Харківській області

» Водіям та перевізникам » Дозволи на проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів

Дозволи на проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів

 Чому необхідно отримувати дозволи на рух

 1.  З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
 2. Відповідно до положень пункту 22.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 «Про Правила дорожнього руху» за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
 3. Крім того, рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

 

Хто погоджує маршрут руху та видає дозвіл на рух

 1. Погодження маршруту та видача дозволу на рух здійснюється відповідно до Закону України «Про дорожній рух»Закону України «Про автомобільні дороги»Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879 та Постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30.
 2. Погодження маршруту великовагових та великогабаритних транспортних засобів – документ, що видається дорожніми, комунальними, залізничними та іншими підприємствами і організаціями, який підтверджує можливість безпечного проїзду маршрутом. Погодження маршруту великовагових та великогабаритних транспортних засобів є підставою для видачі дозволу на рух.
 3. Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 60 тонн, власник автомобільних доріг чи вулиць або уповноважена ним організація, яка відповідає за їх експлуатаційне утримання, приймає рішення про проведення (за рахунок перевізника) спеціального обстеження або/і випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби про укріплення штучних споруд.
 4. Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов'язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до уповноважених Укравтодором підприємств із заявою про видачу погодження маршруту.
 5. Дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

 

Процедура подання заяви про видачу погодження маршруту

 1. У заяві про видачу погодження маршруту повинні міститися відомості про характер і категорію вантажу, загальну масу навантаження на вісь (осі), габарити, технічну характеристику великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, строк перевезення і маршрут. У разі коли під час здійснення габаритно-вагового контролю встановлено, що транспортний засіб є великоваговим та/або великогабаритним, до заяви додаються довідка про здійснення габаритно-вагового контролю та документи, на підставі яких встановлюється маршрут проїзду такого транспортного засобу з часу завантаження до часу здійснення габаритно-вагового контролю.
 2. Якщо маршрут великогабаритних та великовагових транспортних засобів проходить автомобільними дорогами загального користування кількох областей та Автономної Республіки Крим, заява про видачу погодження надсилається до Укравтодору.
 3. Якщо маршрут не виходить за межі однієї області чи Автономної Республіки Крим, заява про видачу погодження надсилається до Служби автомобільних доріг у відповідній області чи Автономній Республіці Крим.

Процедура отримання погодження маршруту від Укравтодору

 1. Перевізник готує лист-заявки за встановленою формою та надсилає її до Відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору на електронну адресу its.ukravtodor@gmail.com;
 2. Фахівці Укравтодору здійснюють перевірку заявки, розраховують довжину маршруту, визначають розмір плати за проїзд та надають перевізнику рахунок до сплати;
 3. Перевізник здійснює оплату рахунку до державного дорожнього фонду за кодом бюджетної класифікації – 22160100;
 4. Перевізник надсилає копію платіжного доручення зі штампом банку та приміткою щодо термінів здійснення перевезень до Відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору на електронну адресу its.ukravtodor@gmail.com;
 5. Фахівці Укравтодору готують погодження та надсилають його перевізнику.

 

Увага! До розгляду приймаються заявки лише за встановленою формою(посилання), заповнені українською мовою, чітко, зрозуміло та без виправлень.

 

Довідки за телефоном +38 (044) 287-72-92